dermatolog etiket arşivleri

Dermatolog Kimdir?

kadiyo no comments

Deri ve cilt sağlığını ilgilendiren tüm rahatsızlıkların tanı ve tedavisi alanında uzmanlaşmış doktorlara dermatolog denir.  Genellikle klinik ve hastanelerde hizmet veren dermatologlar ciltte estetik amacıyla yapılan uygulamalar hakkında da bilgi ve deneyim sahibi olabilmektedir. Hastanın bu alanda profesyonel bir hizmet alabilmesi için uzman bir dermatolog ile çalışan klinikler öncelikli tercih sebebidir.

Bir başka deyişle, gerçekleştirilen uygulama sırasında olası bir problem riskini minimum düzeye indirmenin etkili yolu da kliniğin bünyesinde bulundurduğu dermatologtan geçmektedir.

Devamı...

Dermatolog Neye Bakar?

kadiyo no comments

Dermatolog veya diğer bir adıyla cilt hastalıkları doktoru, deride ve türevinde meydana gelen rahatsızlıklara bakmaktadır. Vücudumuzun yüzeysel olarak en fazla yer kaplayan bölgesi olan deride pek çok hastalık meydana gelebilmektedir. Deri hastalıklarının yanı sıra tırnak, saç, genital bölge, ağız, ağız içi gibi bölgelerdeki rahatsızlıkların tedavisi de dermatoloji kapsamındadır. Tırnak ve saç hastalıkları da deriye bağlı olmasından dolayı dermatologlar tarafından muayeneyi gerektiren hastalıklardır. Dermatolojiyi kapsayan başlıca deri hastalıkları aşağıdaki gibidir;

Devamı...